You are here
Cestovní ruch jako obor budoucnosti! Uspěje váš potomek? DOMOV 

Cestovní ruch jako obor budoucnosti! Uspěje váš potomek?

Máte doma žáka deváté třídy a řešíte, kam půjde na střední? Není to jednoduchá věc, protože volba školy ovlivní celý život. Je nutné vybrat perspektivní obor, který má potenciál se rozvíjet. Mezi top v současné době patří právě cestovní ruch. Co jeho studium obnáší a na jakou školu vsadit?

S praxí hned od začátku

Aby absolvent uspěl na trhu práce, musí na škole získat nejen teoretické znalosti, ale především praktické dovednosti. Tento princip při studiu cestovního ruchu naplňuje střední škola ARCUS. Studium je nastaveno tak, aby absolventi rychle našli  uplatnění na trhu práce, nebo mohli bez problémů pokračovat ve studiu na vysoké škole. ipadNáplní oboru jsou předměty, jako jsou ekonomika cestovního ruchu, zeměpis cestovního ruchu, obchodní korespondence, účetnictví, psychologie či základy práva. Kromě toho se studenti učí hned 3 cizí jazyky.

Škola je moderně vybavena tak, aby studenti měli veškerý komfort. Například počítačové učebny jsou otevřeny každý den, žáci je využívají, kdykoliv potřebují. Každý student dostane atraktivní dárek – po nástupu do prvního ročníku mu na celou dobu studia bude zapůjčen iPad mini. Je výhodou, že předměty vedou i externí učitelé z vysokých škol. Do praxe jsou studenti zapojeni hned od začátku. Střední škola ARCUS Praha spolupracuje s cestovními kancelářemi (Čedok, Fischer, EXIM tours, Alexandria nebo FIRO-tour). Během studia také žáci mohou vést vlastní obchodní společnost. Více se dozvíte na stránce o studiu cestovního ruchu.

střední škola ARCUSPodmínky přijetí a přijímačky nanečisto

Do prvního ročníku bude letos přijato 15 žáků, protože škola klade velký důraz na individuální přístup. Přijímací zkoušky se budou konat 20. a 21. dubna 2017 v budově školy. Uchazeči budou psát test skládající se ze 3 částí – český jazyk, matematika a všeobecné znalosti. Rozhodující jsou také výsledky žáka ze základní školy. Zájemci si mohou test vyzkoušet během přijímacích zkoušek nanečisto.

Dostane váš potomek šanci studovat na prestižní škole perspektivní obor cestovní ruch?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment