You are here
Buďte na Vánoce krásná a odpočatá. Jak na to? Móda 

Buďte na Vánoce krásná a odpočatá. Jak na to?

Také se celý rok těšíte na Vánoce, jak budete popíjet svařák, chodit po trzích a užívat si okamžiků s přáteli? A ve finále nic nestíháte, protože máte pečení, vaření a úklidu až nad hlavu a ke sváteční večeři usedáte jako zombie, která je ráda, že je ráda? Je načase zvolnit tempo a vyhradit si pár minut jen na sebe.

V první řadě je důležité si uvědomit, že nejste stroj, takže dokonale nalíčená stepfordská panička, která má dům jako klícku, provoněnou čerstvě upečeným cukrovím nikdy nebudete. Udělejte si seznam věcí, které letos není potřeba udělat. Okna se v zimě nemyjí a kumbál či sklep taky nemusíte mít porovnaný zrovna na Vánoce – žádná návštěva tam přeci nechodí. Zrevidujte i vánoční pečení. Cukroví pak už stejně ke konci svátků nikomu nechutná, takže ho stačí udělat jen pár druhů. A dárky? Od čeho jsou e-shopy? Volný čas, který vám na základě této revize zbyde, využijete sama pro sebe.

Šaty, ve kterých budete na Vánoce krásná

Kdy jindy vypadat krásně než při štědrovečerní večeři s vašimi nejmilejšími? Pořiďte si nějaké pohodlné šaty, ve kterých se budete cítit přitažlivě. Právě pocit, že vám to sluší, vás rozzáří a zamaskuje únavu a bledost. Skvělou volbou jsou pletené šaty, které vás zahřejí a nebudete se v nich cítit svázaně, nebo nějaké zajímavé koktejlky ve veselých barvách.

I na prádle záleží

Pod krásné šaty patří krásné prádlo! Zapomeňte na seprané podprsenky a zvolte třeba pohodlnou, romantickou braletku s kytičkami nebo krajkou. Anebo vsaďte na klasiku a zvolte takové prádlo, které vám udělá pěkný tvar ňader, ať už je to push-upka nebo třeba balkonetka.

Relaxační koupel a pleťová maska

Zvolte si jeden večer v týdnu, kdy sprchu vyměníte za relaxační koupel. Stačí napustit vanu, nasypat do ní mořskou sůl, lžičku skořice na imunitu, uklidňující lžičku medu a dvacet minut se ve vaně povalovat. Pokud nemáte vanu, udělejte blaho aspoň svým nožičkám s mořskou solí, plátky citrónu a vaším oblíbeným esenciálním olejíčkem. Koupel či lázeň vás zrelaxuje a uklidní, takže se budete cítit silnější a odolnější proti stresu. Určitě si ji dopřejte těsně před Štědrým dnem, ať vypadáte odpočatě.

Přečtěte si pěknou knížku

Zapomeňte na chvíli na mobil a sáhněte raději po nějaké pěkné knížce. Nemusí to být žádné složité čtení, jednoduchý příběh, krátké povídky… I odpočinek bez elektroniky, s hezkým příběhem vám může po psychické stránce prospět. Zkrátka, nebojte se na chvíli vydechnout.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment