You are here
Antistresové omalovánky pro dospělé jsou řešením pro stres a únavu DOMOV 

Antistresové omalovánky pro dospělé jsou řešením pro stres a únavu

Antistresové omalovánky jsou novodobým fenoménem, který se v naší republice zdatně rozmáhá. Jejich blahodárný vliv byl již potvrzen i odbornými studiemi a není proto divu, že lidé vyměnili křížovky a sledování televize za antistresové omalovánky, které díky kreativní aktivitě pomáhají zbavovat se stresu i únavy.

Jen na českém trhu seženete více než 60 různých titulů antistresových omalovánek.

Zábava pro volný čas s blahodárnými účinky

Antistresové omalovánky jsou poměrně čerstvou záležitostí. Ve své konečné podobě se u nás objevili až v polovině roku 2015. Do té doby jsme mohli zakoupit pouze nárazová vydání omalovánek pro dospělé například ve formě mandal k vybarvování. Každým rokem poptávka po antistresových omalovánkách stoupá. Tento fenomén se k nám dostal z Ameriky, kde jsou relaxační aktivity velmi populární. Celé tajemství se přitom skrývá ve schopnosti uvolnění při vybarvování a tedy i zbavování se stresových impulsů z podvědomí. Velmi nápomocná je také relaxační hudba, kterou si k vybarvování můžete pustit.

Motivy antistresových omalovánek jsou rozličné

Vybrat si přitom můžete z mnoha různých motivů. V nabídce seženete jak klasické mandaly, tak i obrázky květin, pohádkové motivy nebo abstraktní tvary. Výběr je opravdu široký. Některé antistresové omalovánky se dokonce inspirovali i oblíbenými filmy nebo historií. K sehnání jsou dokonce i omalovánky s motivy českých památek.

coloring-book-for-adults-1396863_640

Nenechávejte si tajemství antistresových omalovánek pro sebe

Kromě toho, že jimi můžete udělat radost sami sobě, díky jedinečné vazbě se antistresové omalovánky hodí i jako dárek. Většinou totiž vypadá spíše jako malá knížka a mnohdy má i tvrdou vazbu. Pokud tedy máte v okolí někoho, o kom víte, že by nějakou antistresovou relaxační aktivitu potřeboval, neváhejte ho obdarovat, protože kreativní vyžití často funguje i jako spouštěč obranných mechanismů, které chrání naši psychiku ve stresových situacích.

Fanoušci antistresových omalovánek zacházejí až do krajností

Stejně jako jakýkoliv jiný moderní fenomén, ani tyto omalovánky pro dospělé neunikly vytvoření jakési subkultury. Fanoušci antistresových omalovánek pořádají srazy, hromadné vybarvování, prodej skutečně podařeně vybarvených a vystínovaných obrázků a svoje dílka si dokonce fotí na instagram nebo natáčejí na youtube. Přesto jsou antistresové omalovánky stále nejúčinnější arteterapeutickou pomůckou, která je vhodná mimo jiné i pro maminky na mateřské dovolené nebo těžce pracující lidi.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment