You are here
7 tipů, jak si užít piknik DOMOV 

7 tipů, jak si užít piknik

Léto je nejlepší období, kdy si můžete užít stolování v přírodě. Vyrazte s rodinou nebo přáteli na super piknik. Máme pro vás 10 rad, díky kterým se i vaše stolování pod širým nebem stane perfektním zážitkem!

 1. Vyberte správné místo

Piknik lze uspořádat prakticky kdekoliv, třeba na dvoře za domem, v parku, na pláži, v horách i v kempu. Výběr místa je nutné zvážit, aby vyhovovalo všem, kteří se budou hodování účastnit. Je určitě lepší, když v místě budou dostupné toalety, zvláště v případě, když budete vyrážet s dětmi.

 1. Volba denní doby

V potaz musíte vzít denní dobu. Své jedinečné kouzlo má například ranní piknik, kde si vychutnáte snídani v chladném ránu. Vyrazit samozřejmě můžete i na oběd, s partou přátel je určitě dobré vyrazit odpoledne, piknik se pak může přeměnit na večírek.

 1. Pozor na sezení

Dobře si rozmyslete, na čem budete sedět. Hodit se budou například skládací křesílka. Samozřejmě postačí i deka s velkým ubrusem, na které dáte jídlo. Hodit se bude třeba i Tuli vak, na kterém si užijí spoustu zábavy hlavně děti.

Tuli vak
Tuli vak
 1. Jaké vybrat jídlo?

Hodí se určitě pečivo a k němu sýry, uzené maso, ovoce, zelenina – zkrátka vše, co se dá jíst pohodlně rukama. Připravte také sendviče a jednohubky, nezapomeňte na dezert!

 1. Pozor na teplotu potravin

Aby se jídlo nezkazilo, měli byste si dát pozor a pořídit si chladničku. Vhodná je také termotaška.

 1. Beta glukan gel z hlívy ústřičné
  Beta glukan gel z hlívy ústřičné

  Chraňte se!

V přírodě se bohužel nevyhnete tomu, že vás bude otravovat hmyz. Pokud budete mít repelent, odradíte ho. Nezapomeňte také na opalovací krém. Naším tipem je přípravek Beta glukan gel z hlívy ústřičné, protože nabízí ochranu pro pokožku před poškozením sluncem a ošetřit jím můžete také drobná poranění či poštípání hmyzem.

 1. Nezapomeňte na hru!

Na pikniku musí být zábava. Přibalte si s sebou ještě nějakou společenskou hru.

Na závěr několik tipů na piknikové lokality:

 • Praha: Žluté lázně, Náplavka
 • Brno: Denisovy sady, Lužánky, park pod hradem ŠPilberk
 • Ostrava: Polanecký les, Mariánské hory

 

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment