You are here
3 otázky, které si musíte zodpovědět, abyste lépe pečovali o svoji pleť DOMOV 

3 otázky, které si musíte zodpovědět, abyste lépe pečovali o svoji pleť

Péče o pleť je základem k udržení jejího zdraví a také k prodloužení mladistvého vzhledu. Nesmíte však zapomínat, že každá pleť je jiná, a že se péče o ni liší i podle ročního období a stupně zatížení.

Ve třech jednoduchých otázkách najdete klíč k lepší péči o svoji pleť a do budoucna už budete vědět, jak se o ni správně starat.

Kdy začít s péčí o pleť?

V dětství není rozhodně žádoucí pleť zbytečně zatěžovat speciálními krémy. U dětí vystačíte s obyčejnou Niveou pro ochranu pleti před sluncem, mrazem nebo větrem. Obecně platí, že by se s péčí o pleť mělo začít ve věku rozbouřených hormonů. U dívek je to při první menstruaci, kdy hormony ovlivňují pleť nejvýrazněji.

V dnešní době o svoji pleť pečují i chlapci a to většinou v případě, kdy se vyskytnou první problémy s akné, na které existují specializované krémy. Pokud však žádné problémy s pletí v tomto věku nemáte, vystačíte si s obyčejnou hydratací a běžnou ochranou před vnějšími vlivy. Z druhé strany není nikdy pozdě na to začít o svoji pleť pečovat bez ohledu na věk.

Který krém je pro nás ten pravý?

Při volbě krému musíte myslet na to, k jakému výsledku se chcete dopracovat. Rozhoduje váš věk, typ pleti i její zdravotní stav. Každý potřebuje jiný druh krému a neměli byste proto sáhnout po tom prvním, který vám padne do ruky. Na suchou pleť je dobré použít mastnější krémy, ale občas je doplnit i o klasická hydratační pleťová mléka a vybírat pleťovou kosmetiku určenou pro suchou nebo podrážděnou pleť. Naopak mastná pleť si vyžaduje krémy, které nebudou podporovat tvorbu pupínků a zároveň nebudou pokožku vysušovat.

sunblock-1461397_640

Měli byste také věnovat čas pravidelnému čištění pleti. Existují dokonce i speciální vitamínové krémy, které doplní pleť o chybějící živiny a nakonec i krémy proti vráskám, které pomáhají pleť vypínat. Při nich si však dávejte dobrý pozor při výběru, protože pokud sáhnete po krému určeném pro jiný typ pleti nebo jinou věkovou skupinu, můžete si pleť naopak poškodit.

Jaký postup péče o pleť vyžaduje?

Při péči o pleť je velmi důležitý i postup. Velké množství a hrubá síla jsou přitom nejhoršími variantami. Účinek krému se nenásobí množstvím naneseného přípravku a vaši pleť může přetížit popřípadě nadměrně ucpat póry, které pomáhají vaší pokožce dýchat.

Nejčastějším postupem je nanesení krému na čelo, nos a bradu a odtud jemnými krouživými pohyby bříšek prstů nebo kosmetických ubrousků roztírat krém po celé ploše pleti vždy šikmo směrem vzhůru. Vždy dbejte na jemnost a nevyvíjejte na svoji pleť příliš velký tlak, protože byste si ji mohli podráždit či dokonce poškodit.

Je dobré začít od krku, postupovat k bradě a odtud směřovat do stran k uším. Pokračujte od hran nosu, tváře masírujte krouživými pohyby a nakonec od kořene nosu směrem k obočí. Čelo je ideální promazat od středu do stran i směrem vzhůru opět krouživými pohyby. Touto technikou snížíte riziko tvorby dalších vrásek a vaše pleť nebude působit tak unaveně. Oblast očí vynechejte úplně a raději si na tuto jemnou část pleti pořiďte specializované oční krémy. Pokožka pod očima je totiž úplně jinak strukturovaná.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment