You are here
3 návody na stylové vánoční dekorace! DOMOV 

3 návody na stylové vánoční dekorace!

Podzim je v plné síle a než se nadějeme, zapálíme první svíčku na adventním věnci. Právě nyní je čas, kdy ještě naplno nevypukl „pravý stres vánoční“ a je prostor pro odpočinek. Zaplňte volné chvíle tvořením. Zabavíte tím sebe a třeba i děti. Máme pro vás přehled 3 snadných technik, pomocí kterých vytvoříte nádherné dekorace a vytvoříte doma úžasnou atmosféru.

Papírové stromečky třeba ze starých not

Vůbec nejjednodušší je vytvářet dekorace z papíru. Zapomeňte na klasické vystřihované vločky. Chce to jen trochu cviku a vytvoříte si doma třeba tyto stylové stromečky ze starých notových papírů.

vánoční tvoření

Pokud je nemáte, použijte jakýkoliv jiný papír. Lze je vytvořit i z balicího papíru. Jak na to? Tyto stromečky jsou výsledkem origami skládání. Návod najdete na youtube.com. Podobě bude vypadat, když si vystřihnete několik stejných tvarů stromečků a opatrně je slepíte k sobě.

Šité ozdoby na strom či záclony

Nelíbí se vám skleněné ani umělohmotné ozdoby? Máte ráda originalitu? Kupte si látky, filc, barevné nitě, stužky, korálky, vatu a pusťte se do tvoření. Šít lze ručně, preciznější práci ale odvedou šicí stroje.

vánoční ozdoby z látky

Pro tvoření je skvělým společníkem například šicí stroj Brother KD144. Je vhodný pro začátečníky, snadno se ovládá, umí 14 druhů rovných stehů a cik-caků. Co vytvořit? Snadné jsou postavičky a koule. Malé detaily je lepší přilepit lepidlem nebo tavnou pistolí.

Mega ponožky na dárky crafts-683634_640

Dávání drobných dárků do ponožky je zvyk, který pochází z USA a našel si místo i v českých domovech. Ponožku ušijete snadno, krásné jsou i ty pletené. Že vaše děti ještě žádnou nemají? Budou určitě mile překvapené, když najdou ponožku s jejich vlastním jménem. Monogram lze vyšít ručně, opět se ale vyplatí vsadit na pomoc od profíka. Prodávají se výkonné vyšívací stroje, které se pomocí USB portu dají propojit s počítačem. Umožňují tak vyšít jakýkoliv vzor.

 

Přejme vám příjemné vánoční tvoření a budeme moc rádi, pokud se podělíte o fotografie vašich výtvorů.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment