You are here
2 triky, jak bránit před klíšťaty sebe i zahradu DOMOV 

2 triky, jak bránit před klíšťaty sebe i zahradu

Klíšťata jsou pro člověka velmi nebezpečná, protože přenáší 2 nemoci – lymskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu. Je třeba se proti nim efektivně bránit nejen tak, že se postříkáte repelentem. Extra důležitá je prevence! Pokud máte zahradu, musíte se snažit, aby se klíšťatům ve vašem trávníku nedařilo. Jak na to? 2 triky prozradil Radovan Bureš ze společnosti Briggs & Stratton, která patří k předním výrobcům sekaček a produktů pro efektivní péči o zahradu.

1. Na klíšťata platí co nejkratší sestřih!

Klíšťata si hoví ve vysoké trávě, kde se drží vlhko. Pokud se o trávník moc nestaráte, určitě se na vaší zahradě klíšťatům velmi líbí. Radovan Bureš radí: „Trávník sekejte na co možná nejkratší výšku, klíšťatům se v ní nebude líbit a nebudou na váš útočit,“ říká Radovan Bureš

2. Vytvořte „nárazníkové plochy“

Druhým efektním trikem je, když na zahradě vytvoříte tzv. „nárazníkové plochy“. Budou sloužit jako překážka, která znemožní klíšťatům se přesouvat z místa na místo. Jak taková plocha vypadá? „Stačí, například posypete přístupové cestičky kamínky, pískem,“ upřesňuje Radovan Bureš z Briggs & Stratton.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment